Korsanlar geri döndü!


Korsanlar geri döndü!
  • Veri Kurtarma
  • 16 Mayıs 2015 Cumartesi

Popüler torrent sitesi Isohunt, Pirate Bay arşivlerine ulaşılmasını sağlayan yeni bir internet sitesini, oldpiratebay.org’u etkin hale getirmiş durumda. Pirate Bay’in İsveç’te bulunan merkezine düzenlenen polis baskını ile beraber internet sitesinin kapanmasının ardından ortaya çıkan bu site, şimdilik ünlü korsan sitesini hayatta tutmaya çalışıyor.

Buradaki en ilginç durum ise, bu yeni sitesinin potansiyel bir Pirate Bay rakibi olan Isohunt tarafından üretilmiş ve sunuculuğunun üstlenilmiş olması. Öyle ki, bu internet sitesi orijinalin bir yansıması olmaktansa, çalışan bir arama motoruna, magnet linklere ve bütün eski sayfalara sahip durumda. Hatta siteye yeni içerikler eklenmeye de devam ediliyor.

Rakip olduğu söylenebilecek firmanın bu site ile amacının ne olduğunu söylemek çok kolay değil ancak firmadan yapılan açıklama, bu yeni internet sitesinin içten bir şekilde yayınlandığını gösterir yönde: ”Tahminen hepinizin bildiği gibi, sevilen Pirate Bay internet sitesi şu anda yayında değil. (Pirate Bay) özlenecektir. Her zaman Özgürlüğün ve İnternet üzerindeki ihtimallerin bir destekçisi olarak hatırlanacaktır. (Pirate Bay) bütün bir nesil internet kullanıcılarının sembolüdür. O’nun onuruna oldpiratebay.org sitesini yayınlıyoruz. Biz, Isohunt takımı, PirateBay temelini gelecek nesil kullanıcılar için korumak adına kopyaladık. Hiçbir şey unutulmayacak.“

Arama
Son Blog Yazıları

e-bülten üyeliği