E-mail Hesabınız Çalınmış Olabilir


E-mail Hesabınız Çalınmış Olabilir
  • Bilgi Güvenliği
  • 11 Ocak 2018 Perşembe

İnternet dünyanın en hızlı büyüyen bilgi okyanusudur. İşlerimizi görmek, ödevlerimizi yapmak, bilgi edinmek ve eğlenmek için internete ihtiyaç duyuyoruz. Her gün milyonlarca kişi bu uçsuz bucaksız bilgi okyanusuna dalıp çıkıyor. Bu küresel ağı oluşturan milyonlarca bilgisayarın sahiplerinden sadece çok azı internetin tehlikelerinden haberdar ve çok az bir kısmı tehlikeleri tanımak ve önlem almak için çaba sarf ediyor. Hepimizin internete bağlanmadaki asıl amacı bilgiye erişmek. Ama bilgi okyanusunun derinliklerinde "bilgiye erişim özgürlüğü" ne inanan birileri daha var. Onlar kendilerine hacker adını veriyorlar. Hackerler kendilerinin geliştirdikleri çeşitli kötü yazılımları kullanarak bilgisayarlarınıza sitelerinize veya hesaplarınıza erişmeye çalışıyor. Belki de çoktan bütün bilgileriniz onların elinde.

E-mail hesabınız hayatınızda artık her şey. Bir anda hesaplarınız sıfırlanabilir. Sosyal medya hesaplarınız kötü amaçlı kişilerin ellerine geçebilir. Şirket içi yazışmalarınız ortalığa saçılabilir. Bunlar artık günümüz internet ortamında hiçte mümkün olmayan şeyler değil. E-mail hesabınıza kayıtlı ve özel bilgilerinizin de mevcut olan birçok sosyal medya ve forum sitesi mevcut. Peki bu sitelere ne kadar güveniyorsunuz?  E-mail hesaplarınızın güvenli halde kalması için sizlerden her ne kadar güvenli karakterlerden oluşan şifreler isteseler de cep telefonu numaranızı kaydetseniz de ele geçirmek istediklerinde bu onlar için çok basit. 

Siber saldırıların ve tehditlerin sayısı her geçen gün artmakta. Zaman zaman büyük şirketler bile bu saldırılara maruz kalabiliyor. Her geçen gün büyüyen bu tehdit karşısında siz ne yapıyorsunuz? bu tehdit için almış olduğunuz bir tedbir var mı? 

E-mail hesabı ele geçirilen birisi belki de sizsiniz. Ancak bundan bugüne kadar haberdar olmamış olabilirsiniz. Şimdi e-mail adresinizi aşağıdaki linke yazın ve e-mail hesabınız ele geçirilmiş mi öğrenin. Artık her ay bir işiniz daha var.  E-mail adresinizi bu linkten kontrol edip. E-mail şifrenizi güncellemek.

E-Posta Adresimi Kontrol Etmek İstiyorum

Arama
Son Blog Yazıları

e-bülten üyeliği