İki Ayrı WhatsApp Hesabı Tek Telefonda Kullanılabilir mi?


İki Ayrı WhatsApp Hesabı Tek Telefonda Kullanılabilir mi?
  • Adli Bilişim
  • 26 Şubat 2018 Pazartesi

İnsanların kendi kişisel hatları dışında özellikle şirket hatlarıyla birlikte çift telefon kullanmak yerine çift sim kart özelliği(dual) olan telefonlar kullanmaları yaygınlaşmıştır. Durum böyle olunca aynı telefonda iki farklı WhatsApp kullanma talebi de doğmuştur. Ancak WhatsApp sunucuları, WhatsApp yüklenebilen cihazlarda 1 adet yerel, 1 adet de sanal olmak üzere 2 ayrı yedekleme kullanmaktadır. Uçtan uca şifreleme algoritması ve bu yapıda bir yedekleme işlemi kullandığı için bu talep sonrası bütün kodlarını ve yapısını değiştirmek çok uğraştırıcı bir hâl alacak ve ortaya büyük bir karmaşıklık çıkacaktı. Fakat bu durum hali hazırda bulunan milyonlarca müşterisine erişimini kaybetmesi ya da yüksek mâliyet yükü oluşturacağı için uygulama geliştiricileri ile birlikte geliştirilen Whatsapp Plus(++), Parallel Space, GBWhatsapp, Disa gibi uygulamalar ile geçici çözümler sağlanmıştır.

Tek bir telefonda çift SIM kart kullanan kişilerin WhatsApp uygulamasını iki numaraları için de ayrı ayrı kullanmak istemeleri çok normal bir şey değil mi? Peki o zaman insanlar neden iki ayrı numara kullanırken tek bir WhatsApp hesabına bağlı olmak zorunda olduklarını düşünüyorlar? Şimdi size bir telefonda iki ayrı WhatsApp hesabını nasıl kullanabileceğinizin 6 farklı yöntem ile anlatacağız. Android telefonlar playstore’dan indirerek uygulayabileceğiniz yöntemler sunarken, ios telefon kullanıcıları aynı şeyi söylememekle birlikte ancak Appstore dışında başka bir yöntem kullanılarak bu hizmete erişim sağlayabileceklerini belirtmek isteriz.*** FAKAT KULLANICILARIN, ÜÇÜNCÜ TARAF UYGULAMALARI VEYA PLAYSTORE' DA (VEYA APPSTORE’DA)RESMİ OLARAK LİSTELENMEYEN UYGULAMALARI KULLANIRKEN HER ZAMAN BİR RİSK ALTINDA OLABİLECEKLERİNİ BELİRTEREK YÖNTEMLERİ ANLATMAYA GEÇİYORUZ.

1. Çift Hesap Desteği Veren Telefonlar
Türkiye’de kullanılan Huawei telefonların Mate 10 modeli size bu hizmeti kendisi “Pro App” özelliği ile vermektedir. Samsung telefonlar ise Galaxy Note8 , Samsung Galaxy A ve Galaxy J modellerinde “Dual Messenger “ özelliği ile çift hesap desteği vermektedir.

2. Misafir Modu
Android kullanıcıları için geçerli olan bu yöntemde, yeni bir misafir hesabı oluşturarak (farklı bir e- posta ve şifre kullanarak ) bu yeni hesap üzerinde playstore’dan WhatsApp uygulamasını tekrar indirebilir farklı bir Whatsapp kimliği oluşturarak aynı telefon üzerinde iki farklı WhatsApp hesabı kullanabilirsiniz.

3. Parallel Space Uygulamasını Kullanmak
Çift SIM kartlı android telefonlar üzerinde çalışan bu 3.parti yazılım herhangi bir uygulamayla iki farklı kullanıcı hesabını yönetmenize izin veren bir uygulamadır. Bu uygulama telefonunuzda kuruluyken playstore WhatsApp’ı tekrar indirmenize izin verecektir.

4. GBWhatsapp Uygulamasını Kullanmak
Çift SIM kartlı android telefonlarda tamamen ücretsiz ve reklamsız olarak kullanabileceğiniz fakat orijinal WhatsApp uygulaması tarafından farkedildiğinizde bu hesabınız yada hesaplarınızın kitlenebileceği bilgisini verdikten sonra bu uygulamadan bahsedecek olursak; bu uygulama sadece WhatsApp için size çoklu WhatsApp hesabı kullanabilme hizmeti sunmaktadır.

5. Disa Uygulamasını Kullanmak

Bu uygulamayı kullanmak için akıllı telefonunuzu root etmeniz gerekmemektedir. Uygulama içinde Add device seçeneği ile WhatsApp için buradan gerekli eklentiyi indirmeniz yeterli olacaktır.

6. İphone Kullanıcıları İçin Çözüm 

İphone kullanıcıları için anlatacağımız bu çözümde iphone’unuz jailbreak olmadan (android cihazlardaki root işlemi) appstore dışından uygulama indirebilmenizi sağlayacak bir yöntem sunacağız. IOS cihazınızdan TuTuApp adındaki marketi indirerek WhatsApp++ yükleyerek ikinci bir WhatsApp hesabını oluşturabilirsiniz.

Arama
Son Blog Yazıları

e-bülten üyeliği