Oturum Açma Ekranı Üzerinde Windows 10 Parolası Nasıl Atlatılır?


Oturum Açma Ekranı Üzerinde Windows 10 Parolası Nasıl Atlatılır?
  • Bilgi Güvenliği
  • 2 Mart 2018 Cuma

Windows 10'un giriş ekranını nasıl bypass edebilirim? Şifreyi normal bir hesapta kaybettiniz ve bilgisayarınızda oturum açamıyor musunuz? Giriş ekranında Windows 10 parolasını atlamak için en yaygın yaklaşımlar aşağıda belirtilmiştir.

Yöntem 1: Netplwiz ile Windows 10 Parolasını Atla

Bilgisayarınızın parolasını hala hatırlayabiliyorsanız ancak Windows 10'un otomatik olarak oturum açmasını istiyorsanız, otomatik oturum açmayı etkinleştirmek için netplwiz yardımcı programını kullanın, böylece bilgisayarınız Windows 10 giriş ekranını atlayacak ve parola girilmesini istemeyecektir . Bu adımları takip et:

1. Adım Windows tuşuna + R basın ya da Komut Çalıştır kutusunu çalıştırın. boş gördüğünüz alana netplwiz yazın ve Tamam'a tıklayın  .

http://mywindowshub.com/wp-content/uploads/2017/12/mwh2-1.jpg

2. Adım" Kullanıcılar bu bilgisayarı kullanmak için bir kullanıcı adı ve parola girmelidir " yanındaki kutunun işaretini kaldırın ve Uygula'ya(Apply) basın .

3. Adım Onay için Windows 10 şifrenizi iki kez yazmanız istenecektir. Bittiğinde, Tamam'a tıklayın  .

 

password giris

Bir dahaki sefer bilgisayarınızı açtığınızda, Windows 10 oturum açma ekranını atlayacak ve otomatik olarak hesabınızda oturum açacaktır.

Yöntem 2: Giriş Ekranı'ndan Microsoft Hesap Parolasını Atla

Microsoft hesap parolanızı unuttuğunuz için Windows 10 oturum açma ekranından geçemiyorsanız, İnternet'teki başka bir aygıtı kullanarak Microsoft web sitesinde çevrimiçi duruma getirmeniz yeterlidir. Windows 10 Fall Creators Güncelleştirmesinden bu yana, giriş ekranı aracılığıyla doğrudan unutulmuş Microsoft hesap şifrelerini sıfırlayabilirsiniz.

1. Adım  Windows 10 giriş ekranında şifre kutusunun altında “ şifremi unuttum bağlantısına (I forgot my password)" tıklayın .

şifremi unuttum

 

2. Adım  Microsoft hesabınızın e-posta adresini doğrulayın ve captcha harflerini yazın.

3. Adım:  Hesap sahibi olduğunuzu doğrulamak için seçeneklerden birini seçin. Bu, e-posta, telefon veya bir uygulama yoluyla bir kod almayı gerektiriyor.

4.Adım  Aldığınız kodu girin ve İleri'yi tıklayın. 

5. Adım  Şimdi Microsoft hesap şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Yöntem 3: Giriş yapmadan Windows 10 Yerel Parolasını Atla

Yukarıdaki yöntemlerle hala Windows 10 parolasını atlayamıyorsanız, profesyonel şifre yardımcı programı PCUnlocker'ı deneyin. Unuttuğunuz Windows hesap parolasını sıfırlamanıza veya şifrenizi sıfırlamadan giriş ekranını atlamanıza izin verir. Başlayalım:

1. Adım  Parolayı kendi bilgisayarınızda atlamadan önce, önyüklenebilir bir USB yapmak için başka bir bilgisayar kullanmanız gerekir. PCUnlocker'ın ISO görüntüsünü indirin ve ücretsiz Rufus'u kullanarak USB sürücünüze yükleyin.

http://mywindowshub.com/wp-content/uploads/2017/12/mwh2-5.png

2. Adım  Önyüklenebilir USB'yi kilitli bilgisayarınızın USB portuna takın. Makine açıldığında, Önyükleme Aygıtları Menüsüne erişmek için BIOS tuşuna (F2, F12, DEL, ESC vb.) Basın. Menüden USB sürücünüzü seçin ve Enter tuşuna basın.

http://mywindowshub.com/wp-content/uploads/2017/12/mwh2-6.png

3. Adım PCUnlocker programı USB'den yüklendiğinde, ekranda şifre sıfırlama seçeneğini görebilirsiniz. Ancak burada, Windows 10 şifresini nasıl atlayacağımızı göstereceğiz, bu nedenle Seçenekler düğmesini tıklayın ve " Windows Parolasını Atla " yı seçin .

http://mywindowshub.com/wp-content/uploads/2017/12/mwh2-7.png

4. Adım Onay iletişim kutusu açıldığında, devam etmek için Tamam'a tıklayın. 

http://mywindowshub.com/wp-content/uploads/2017/12/mwh2-8.png

5. Adım  Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve USB'yi çıkarın. Windows 10 oturum açma ekranına geri döndüğünüzde, parola isteminde herhangi bir şey yazın ve başarıyla oturum açmanızı sağlar.

Sonuç

Burada açıklanan yöntemler, Windows şifrelerini Windows 10, Windows 8.1, Windows 8 veya Windows 7'de hatasız olarak  atlamanıza izin verir . Bilgisayar parolanızı unuttuğunuzda işletim sistemini yeniden yüklemekten çekinmeyin.

 

Arama
Son Blog Yazıları

e-bülten üyeliği